Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubinie 59-300 Lubin , ul. Budowniczych LGOM 18, tel.(76)7492201
Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela w ciągu roku
1. Zbliżają się dni w których w sposób szczególny modlić się będziemy za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe są już wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Składać je można podczas kolekty lub w zakrystii. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych, dokładne zaznaczanie rodzaju imienia danej osoby i podanie z jakiej ulicy składane są kartki wspominkowe ( bez dokładnego adresu, tylko numer parzysty lub nieparzysty np. przy ul. Gwarków ).


2. Dziś wspieramy wyposażanie naszej świątyni. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i dar Serca.


3. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia papieskiego ministranci rozprowadzają tzw. "Kremówki papieskie". Zachęcamy wszystkich do nabywania kremówek. Dochód z kremówek będzie przeznaczony dla naszych ministrantów, którzy zbierają środki na wspólny wyjazd; Serdeczne Bóg zapłać za każde dobro!!!


4. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP: grupa 1 ze wspólnotą Focolare w środę o 19:15 i grupa 2 katechezę liturgiczną w piątek o 19:15. Spotkania odbywają się w salce parafialnej. Kandydaci do bierzmowania z klas 6, 7 i 8 SP w miesiącu październiku są zaproszeni na niedzielne msze św., uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych co najmniej raz w tygodniu, prosimy, by młodzież skorzystała z sakramentu spowiedzi. Kolejne spotkanie comiesięczne wszystkich kandydatów odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 października na mszy św. o 10:30. Jeśli ktoś z kl. 6 jeszcze nie zapisał się do bierzmowania, prosimy, by zgłosił się indywidualnie do ks. wikariusza Krzysztofa.


5. Wspólnota Pielgrzymkowa ŚLADAMI MARYI oraz nasza parafia zapraszają na wspólną modlitwę różańcową, raz w miesiącu, w czwartki - w tym miesiącu 21.X. godz. 17,00, na Starym Lubinie.

Modlimy się w październiku w intencji: kobiet - ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane, aby wierni powołaniu razem z Maryją, z ufnością szli za Naszym Panem Jezusem Chrystusem.

Rozpoczynamy Mszą św. w kościele a następnie wyruszamy procesyjnie odmawiając lub śpiewając Różaniec ul. Chocianowską, 1 Maja, al. Niepodległości i ul. Mieszka na Rynek w Lubinie (ok. 2 km). Tutaj przy figurze św. Michała Archanioła odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


6. Informuję, że 22 października (piątek) w salce przy kościele św. Wojciecha, odbędzie się wzięcie miary z dziecka na szaty komunijne. Jest to jedyne takie spotkanie (inne terminy w innych parafiach), indywidualne zamówienia będą w cenie detalicznej a nie hurtowej. Koszt całego stroju: dziewczynka 250 zł, chłopiec 170 zł. Przy przymiarce trzeba zapłacić zadatek (bezzwrotny) 50 zł.
Klasa 3A godz. 17,00 / Klasa 3B godz.17,15
Klasa 3c godz.17,30 / grupa z S. Lubina godz.17,457. W przyszłą niedzielę gościć będziemy zespół " Zbrucz" z Tarnopola na Ukrainie, który ubogaci śpiewami nasze liturgie Eucharystyczne.


8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

* 18 października - św. Łukasza Ewangelisty święto
* 20 października - św. Jana Kantego
* 22 października - św. Jana Pawła II


Odpust zupełny jest jednym z największych darów Miłosierdzia Bożego, które człowiek może uzyskać codziennie i ofiarować za zmarłych. W tym wielkim dziele Bożego Miłosierdzia może uczestniczyć każdy katolik, tylko trzeba chcieć i Boga o to prosić. Amen.
WARUNKI wymagane do uzyskania Odpustu zupełnego:
" Godne przyjęcie Ciała Pańskiego.
" Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
Wypełnienie określonych czynności:
" czytanie Pisma Świętego,
" odmówienie jednej części Różańca,
" Adoracja Najświętszego Sakramentu przez pół godziny w kościele,
" odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele,
" pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem
" Modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub Pod Twoją obronę.
Strona została zaktualizowana w sobotę 16 października 2021r.

..::STRONA GŁÓWNA::..