Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubinie 59-300 Lubin , ul. Budowniczych LGOM 18, tel.(76)7492201
Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu Rekolekcje !!!
1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie rekolekcjonistę ks. Franciszka Molskiego, który przyjął zaproszenie i przygotuje nas do świętego Triduum Paschalnego. Plan jest umieszczony w gablotach a ulotki z planem spotkań rekolekcyjnych są wyłożone z tyłu kościoła, proszę je zabrać z sobą do domów.


2. Dnia 31 marca /w piątek / po Msz Św. wieczornej o godz. 19,00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Będziemy nieśli podczas Drogi Krzyżowej krzyż. Dźwigać go będą od stacji do stacji poszczególne grupy:
Stacja I w kościele i do II poniosą go mężczyźni, potem II do III kobiety; III do IV młodzież, IV do V dzieci /z pomocą dorosłych/, V do VI Odnowa w Duchu Św., VI do VII Żywy Różaniec, VII do VIII KSM, VIII do IX ministranci, IX do X kapłani, X do XI akolici i szafarze, XI do XII przygotowujący się do bierzmowania, XII do XIII górnicy, XIII do XIV lektorzy. Niesiemy krzyż przy blasku świec i pochodni.
Uwaga w tym dniu Droga Krzyżowa o godz.10,00 i 19,00 oraz na S. Lubinie o 17,00.


3. Za tydzień Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej uroczyście odczytywanej w świątyniach. Poświęcenie palm odbędzie się na wszystkich Mszach Św. W przyszłą niedzielę (niedzielę palmową) zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii na Mszę Św. z udziałem dzieci. Najpierw o godz. 10:30 gromadzimy się z palmami przed kościołem, tam rozpocznie się Eucharystia, następnie przejdziemy w procesji z palmami wokół naszej świątyni. Po Mszy Św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę. Te najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone. Zachęcamy dzieci, aby takie palmy wykonały i przyniosły je w przyszłą niedzielę.


4. W piątek o godz. 16,30 rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej u św. Wojciecha.


5. Wspólnota "Wiara i Rozum" we współpracy z parafią pw. św. Jana Bosko zapraszają na 95 Salezjański Kociołek Kultury, który odbędzie się 31 marca 2023. Leszek Podolecki, prezes Instytutu Św. Brata Alberta, założyciel Bractwa Trzeźwości "Arka", pracujący z osobami uzależnionymi, więźniami i bezdomnymi, wygłosi prelekcję pt.: "Pedagogika ukazywania miłości w rodzinie". Początek spotkania o godz. 18:30 w sali teatralnej pod kościołem.


6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 w niedzielę po Mszy Świętej o 18.00.


7. Rozmowy indywidualne dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami w środę 29 marca od 15.30.


8. Wszystkich chętnych do zaangażowania się podczas liturgii Triduum Paschalnego przez czytanie i śpiew psalmów zapraszamy na spotkanie w Wielki Wtorek 4 kwietnia o godzinie 19.00.


9. Zbiórka ministrantów, lektorów i ceremoniarzy 1 kwietnia w sobotę o godzinie 10.00.


10. Podczas dzisiejszej niedzieli oraz niedzieli Palmowej Przytulisko św. Brata Alberta zajmujące się dziećmi niepełnosprawnymi prowadzić będzie kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez te dzieci z pomocą opiekunów. Zachęcamy do wsparcia tej placówki.


11. Wspólnota M.B.Różańcowej, Koło Koronkowe i Odnowa w Duchu Świętym pragnie rozważać przez 24 godziny ostatnią dobę życia naszego P. Jezusa wg. pism Służebnicy Bożej Luizy Piccarrety / pikare /czyli od W. Czwartku do W. Piątku.. Zapisy na konkretne godziny czuwania w zakrystii.


12. Tydzień temu składaliśmy ofiary na wyposażanie naszej świątyni. Zebraliśmy sumę 11 185 zł. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać!!!


13. W tygodniu zapraszamy:

* 30 marca - zapraszamy o godz. 18,00 na Mszę Św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
* 1 kwietnia - Zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo o godz. 12,00 do Niepokalanego Serca NMP
* 2 kwietnia - po Mszy Św. 7,30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W tym dniu z racji 18 rocz. śmierci św. Jana Pawła II w naszej parafii odbędzie się po wieczornej Mszy Św. czuwanie przed Najświętszym Sakramentem a od godz.21,00 do 21, 37 nabożeństwo zakończone śpiewem "Barki" przed pomnikiem papieskim.


14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

" Emilia Kaczmarska, stanu wolnego
Damian Bukowski, stanu wolnego, zapowiedź I

Strona została zaktualizowana w sobotę 25 marca 2023r.
..::STRONA GŁÓWNA::..